• Zdjęcia Wojciecha Kurka są zaskakujące. Jego prace a szczególnie portrety, to więcej niż fotografia, to portrety jakby malowane obiektywem.
  referencja A. Siudmiaka

  W. SIUDMAK

 • PODZIĘKOWANIE
  Serdecznie dziękujemy za profesjonalne wykonanie zdjęć na Międzynarodowym Festiwalu Mody Ślubnej TORWAR sezon 2009, który odbył się 6-7 grudnia 2008 roku. Firma Foto Kurek doskonale oddała atmosferę panującą podczas Targów. Wojciech Kurek jest profesjonalistą w każdym calu. Jego fotografie to prawdziwe dzieła sztuki, to profesjonalne wykonanie oraz niezwykłe wyczucie estetyki. Dzięki Firmie Foto Kurek materiały prasowe z Międzynarodowego Festiwalu Mody Ślubnej TORWAR sezon 2009 doskonale oddały ekskluzywny i niepowtarzalny charakter tej prestiżowej imprezy.

  referencja superSlubu

  Comfort Multimedia wydawca magazynu „Moda na Ślub”, poradnika „Super Ślub”
  oraz organizator Międzynarodowego Festiwalu Mody Ślubnej TORWAR

 

 • Pan Wojciech Kurek współpracuje z Biurem Reklamy TVN od kilku lat. Z powodzeniem przygotowuje dokumentację fotograficzną z naszych spotkań, konferencji i imprez. jest specjalistą w swojej dziedzinie. Realizując zlecenia, daje dowód solidnego i profesjonalnego podejścia do wykonywanej pracy. Jego zdjęcia są bardzo artystyczne i w pełni oddają atmosferę uwiecznianych wydarzeń.
  referencja tvnu

  Monika Pyzel
  Szef zespołu Promocji i Wsparcia Sprzedaży BR Grupy TVN
  Warszawa, 16 września 2008 r.

 

 • Gdy Wojtek zrobił mi pierwszą sesję zdjęciową, zrozumiałam, że jego poczucie estetyki i patrzenie na otaczający świat jest niezwykłe, pełne delikatności i dbałości o każdy szczegół. Każde zdjęcie przesycone jest powietrzem, oddechem, które unosi się dookoła tworząc swoistą magię. Jest w nich spokój, harmonia i pełna wyczucia chwili głębia. Wojtek Kurek to poeta, który opowiada swoimi zdjęciami historię każdej fotografowanej postaci. Lubię te zdjęcia, bo są moim odbiciem….

A o to chyba chodzi?Pozdrawiam Olga Bończyk

 

 • Z ogromną przyjemnością możemy polecić zdjęcia Wojtka, który sprawił, że dzień Naszego Ślubu stał się niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Zdjęcia perfekcyjnie oddają klimat tego wyjątkowego dnia, panujący nastrój, magię szczegółów. Stanowią dla nas niepowtarzalną pamiątkę, za którą Wojtkowi serdecznie dziękujemy. Wytrawne oko Wojtka oraz niesamowity zmysł estetyki i piękna możemy polecić nie tylko Młodym Parom, ale każdemu, kto oczekuje profesjonalnej fotografii.
  Życząc sukcesów zawodowych,Kinga i Robert Żełaniec

Warszawa Sierpień 2008 roku

 

 • Jako stylistka i makijażystka wielokrotnie współpracowałam z Wojtkiem podczas sesji zdjęciowych. Na planie zawsze towarzyszyła nam miła atmosfera, bez zbędnego pośpiechu i nerwowości. Wojtek fotografując dokładnie wie co go interesuje i jaki efekt chce osiagnąć. Dzięki temu przygotowanie modeli nie sprawiało mi trudności, a przez precyzyjne określanie swoich oczekiwań, nigdy nie dochodziło między nami do nieporozumień. Dobra atmosfera na planie, jest rzeczą cenną. Współpraca z Wojtkiem ją zapewnia.

Agnieszka Jelonkiewicz
konsultantka wizerunku

 

 • Twórczość Wojtka Kurka stanowi wyraz elektryfikacji obiektywnej wartości ludzkiej w postaci nietypowych ujęć fotograficznych obiektów ludzkich lub humanoidalnych. W zależności od zlecenia Wojtek Kurek potrafi wykrzesać z fotografowanego obiektu cechy gdzie indziej nie spotykane takie jak dymorfizm, perpetualizm, eklektyzm czy eufemizm. Eksperymentom artystycznym, paraartystycznym i technikograficznym towarzyszy u Wojtka Kurka poczucie wewnętrznej harmonii tkwiącej w sprzeczności fotografowanych zjawisk i obiektów. Materializacja cech przedmiotu z wyrazistym emocjonalizmem kształtu i rysu psychologicznego pozwala niezwykłej wyobraźni artysty falować wraz z wybujałymi wyobrażeniami na temat ciała kobiecego i fizyczności realizmu materii. Nikt tak jak Wojtek Kurek nie umie oddać siebie w swej twórczej prawdzie i uczciwości wobec własnej sztuki. A sztuka to przez wielkie Es.

Jacek Bienias Prawnik

 

 • … Tylko wrodzona skromność Wojtka i prawdziwa dusza artysty nie zważającego na doczesne dobra sprawiły, że nie jest sławny na całym świecie i obrzydliwie bogaty…
  Śledząc twórczość Wojtka od samego początku wiem i inni wiedzą, że ma On niecodzienny talent plastyczny. Potrafi w niezwykły sposób uchwycić emocje i piękno człowieka. Jak niewielu fotografów jest wrażliwy na niecodzienne i całkiem zwyczajne zdarzenia i zachowania ludzkie. Oddaje swoimi zdjęciami piękno tego, co w człowieku najpiękniejsze; humor tego, co najzabawniejsze i atmosferę najgłębszych uczuć i przeżyć.
  Zaszczyt i przyjemność bycia modelem/ modelką Wojtka Kurka, to przeżycie, którego każdemu życzę… Każdy z nas lubi czuć się piękny – to jest możliwe w Wojtka obiektywie…

Agnieszka

 

 • Drogi Wojtku, dzięki Tobie wspomnienia z dnia naszego ślubu pozostaną świeże i barwne jeszcze przez długi czas. Piękne chwile w życiu są rzadkie i ulotne, ale Ty posiadasz dar zatrzymywania ich na dłużej. Bardzo się cieszymy, że spotkaliśmy odpowiedniego fotografa w odpowiednim czasie.

Agnieszka i Wojtek
(30 czerwca 2007 🙂 )

 

 • Dobre zdjęcia zależą nie tylko od wprawnego oka fotografa, ale też od jego podejścia do modeli. Wojtek okazał się po prostu fajnym człowiekiem. Jego obecność wcale nas nie peszyła, świetnie rozumiał jakie zdjęcia najbardziej nam się podobają i nie narzucał nam żadnych sztucznych póz i min. Dzięki niemu nasza sesja ślubna okazała się być wielką frajdą. Widać to na naszych zdjęciach – na wielu z nich szczerze się śmiejemy. Nie tylko jednak zdjęcia sesyjne zachwyciły nas i naszych znajomych. Szaleństwa na parkiecie zostały udokumentowane tak, że patrząc na fotografie aż chce się tańczyć. Bardzo dziękujemy za super pamiątkę!

Dorota i Łukasz

 

 • Wojtek Kurek robił nam zdjęcia na ślubie i weselu oraz sesję w plenerze i podczas przygotowań do uroczystości. Jego zdjęcia bardzo nam się podobają – jedno wisi w sypialni nad łóżkiem powiększone do 70 cm w podstawie 😉 Jest bardzo miłym i sympatycznym fotografem – potrafił nas rozbawić na sesji, dzięki czemu pozy na zdjęciach są luźne i spontaniczne. Jest profesjonalnym i utalentowanym fotografem – jego zdjęcia wzbudziły zazdrość wszystkich znajomych par! Jeśli jeszcze kiedyś zdarzy mi się stanąć na ślubnym kobiercu, to na pewno poproszę go ponownie ;)))

Marcin